رضایت مشتری

تضمین رضایت مشتری
خرید از بینوبای، با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی دیگر تفاوت دارد؛ چون بینوبای خودش تولیدکننده محصولات نیست، خودش انبارداری نمی‌کند و اصلا وقتی شما از بینوبای خرید می‌کنید، بینوبای نیست که محصولات را برای شما پست می‌کند. چرا؟ چون سفارش شما مستقیما به دست تولیدکننده یا فروشنده می‌رسد و او خودش سفارش شما را آماده‌سازی و ارسال می‌کند. یعنی ممکن است یک سبد خرید شما که چهار سفارش در آن قرار گرفته، از چهار نقطه مختلف ایران برایتان ارسال شود. هیجان‌انگیز است. نه؟
این فرایند هیجان‌انگیز ممکن است گاهی خطا داشته باشد؛ برای همین، بینوبای رضایت خرید شما را تضمین می‌کند. یعنی اگر استثنائا مشکلی پیش آمد و مثلا:
– سفارش شما سالم به دست‌تان نرسید،
– چیزی که سفارش داده بودید با چیزی که به دست‌تان رسیده تطابق نداشت،
– کیفیت محصول با آنچه در سایت نوشته شده تفاوت داشت،
– سفارشتان دیرتر از زمانی که در غرفه نوشته شده بود، به دست‌تان رسید،
– یا هر مشکل دیگری که باعث شد از خریدتان رضایت نداشته باشید…
روش‌های جبران خطا در بینوبای
بینوبای همه تلاشش را برای جلب رضایت شما می‌کند. اتفاقات این چنینی در بینوبای زیاد نیست، ولی تا کنون هر اتفاقی افتاده، با یکی از روش‌های زیر جبران شده است:
– پول سفارش به حساب خریدار بازگردانده شده
– پول سفارش به درخواست خریدار به اعتبار او در بینوبای اضافه شده تا در خریدهای بعد استفاده شود
– بینوبای از تولیدکننده خواسته تا همان محصول را مجددا و بدون دریافت هزینه جدید برای خریدار ارسال کند
– به کمک مشاوران بینوبای، خریدار بدون پرداخت هزینه جدید، همان محصول یا محصولی مشابه را از غرفه‌های دیگر بینوبای دریافت کرده است
– گاهی هم همراه سفارشی که با تأخیر ارسال شده، بسته شیرینی‌ای، شکلاتی چیزی ارسال شده که از دل مشتری در بیاید! 🙂
حال و هوای خرید و رضایت در یک بازار اجتماعی
بینوبای یک بازار اجتماعی است و با اینکه تلاش شبانه‌روزی تیم پشتیبانی و لجستیک بینوبای این است که ارسال محصولات توسط تولیدکننده‌ها به ایمن‌ترین و منظم‌ترین شکل ممکن انجام شود، به خاطر گستردگی و تنوع شرایط تولید و ارسال، حفظ نظم ماشینی و تخلف‌ناپذیر در این بازار ممکن نیست. همان‌طور که خیلی از تولیدکننده‌های بینوبای در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، بسیاری از آن‌ها اهالی روستا هستند و دسترسی آسانی به پست ندارند، بعضی دیگر امکانات ارتباطی و اینترنت‌شان چندان دلچسب نیست، بعضی دیگر شرایط حمل و نقل‌شان دشوار است و خلاصه، بازاری که از آن خرید می‌کنید، بازاری است بر محور تنوع و تکثر و آمیخته با کمی هیجان‌طلبی و اکتشاف و مواجهه با پیش‌بینی‌ناشده‌ها. برای همین، بیشترین رضایت خرید از بینوبای، معمولا برای کسانی که اهل سفر، اتفاق‌های جدید، پیدا کردن چیزهای خاص و دست‌نایافتنی باشد، کامل‌تر اتفاق می‌افتد.
بینوبای یک مقدار پاستونریزه است! در بینوبای از کت‌وشلوار مشکی و کفش‌های واکس‌خورده و بنز شخصیتی خبری نیست؛ اینجا حال و هوای شلوار شش‌جیب و پوتین و تیشرت و کلاه حصیری و رانندگی در جاده‌های خاکی با جیپ روباز حاکم است. و از ما که خودمان خریدارهای اصلی بینوبای هستیم بپذیرید،‌ اصل رضایت اینجاست! گرچه خودتان به زودی متوجه خواهید شد

بستن
مقایسه