رویه بازگرداندن کالا

رویه لغو سفارش 

با توجه به محلی بودن این کسب و کار و گسترش آن در بین فروشندگان و تولید کنندگان محترم ، هر کالا مدت معینی برای ارسال آن وجود دارد مثلا ممکن نوشته شده باشد 3 روز زمان برای تهیه و ارسال کالا که بیشتر ممکن است مربوط به کالاهای خوراکی  باشد در چنین شرایطی خریدان محترم میتوانند از طریق پل های ارتباطی درج شده با فروشندگان کالا ارتباط برقرار کرده و کالای مورد نظر رو لغو ارسال نمایند و حتی می توانند به شماره تلفن های درج شده در قسمت رویه عمومی بازگرداند کالا تماس حاصل نمایند تا آنها اینکار را انجام دهند.

 

رویه عمومی در خصوص بازگرداندن کالا

چنانچه پس از تحویل کالا خریدار محترم متوجه تناقض در بسته دریافتی با آنچه در سایت دیده شد بود، میتواند پس از دریافت به مدت 24 ساعت مراتب را از طریق ایمیل  ,info@binobay.com و شماره تلفن 09306777686 و 02136243641  اعلام کرده تا مراتب بررسی و اعلام گردد. بدیهی است در چنین شرایطی هزینه ارسال کالا بر عهده فروشنده می باشد.

رویه و مسولیت های مربوط به لباس زیر

با توجه به الزام شرایط بهداشتی در خصوص چنین کالاهایی امکان عودت آنها تحت هیچ شرایطی وجود ندارد چراکه چنین کالایی از درجه بهداشتی بالایی برخوردار می باشد بنابراین خریدار محترم می بایست قبل از خرید با فروشنده کالا تماس حاصل نماید و اطلاعات تکمیلی در این خصوص را گرفته و سپس خرید را انجام دهد.

رویه و مسولیت های مربوط به کالاهای دیجیتال 

در خصوص فلش های فروخته شده چنانچه کالا باز شود و پس از استفاده معلوم شود که کار نمی کند اگر کالا بدون خط و خش باشد خریدارن محترم می توانند آن را از طریق پست ارسال کرده و یک فلش جدید دریافت کنند هزینه ارسال کالا در چنین شرایطی بر عهده فروشنده می باشد.و در خصوص مابقی اجناس دیجیتال مانند کابل ها و غیره حتما قبل از خرید چک میشود تا اینکار بدون هیچ مشکلی صورت گیرد.

رویه و مسولیت کالاهای خوراکی 

با توجه به احترام به حقوق مصرف کننده محترم چنانچه پس از خرید  چنین کالاهایی و پس از تست بسته ارسالی که شامل دو بسته می باشد بسته تست و خود محصول ، خریدار محترم می تواند با هزینه خود بسته مربوطه را به فروشگاه ارسال نماید و از فروشنده نوع دیگری را درخواست نماید.

 

 

 

بستن
مقایسه